Szkolenia wewnętrzne to część systemu zarządzania jakością ISO9001. W 2012 roku odbyły się między innymi szkolenia z postępowania z pacjentką ciężarną, zaś w 2013 roku - z postępowania w urazach u osób dorosłych i dzieci oraz działania w warunkach wypadku masowego; odbyło się również seminarium dyspozytorskie.
Z kolei medycy w roku 2014 przećwiczą między innymi stany nagłe w psychiatrii i podstawy negocjacji oraz intubacje tzw. trudnych dróg oddechowych.
– Zależy nam na rozwinięciu systemu regularnych szkoleń wewnętrznych, dzięki którym Falck Medycyna uzyska najlepiej wykształconych ratowników w Polsce – mówi dr n. med. Przemysław Guła, ekspert w dziedzinie medycyny ratunkowej i katastrof, merytoryczny opiekun projektu szkoleniowego. – We wszystkich wysoko rozwiniętych krajach dostawcy usług ratownictwa medycznego przykładają dużą wagę do ustawicznego rozwoju swoich pracowników, ponieważ w świecie, w którym posiadanie nowoczesnego sprzętu medycznego to tylko kwestia ceny, jedynym czynnikiem wyróżniającym jest człowiek. Stąd inwestycja Falck Medycyna w swoich pracowników.
W połowie 2014 r. zespół instruktorski przeprowadzi kolejne zajęcia. Tym razem tematykę wybiorą sami zainteresowani.
- Poprosiliśmy ratowników, by dali nam znać, z jakimi rodzajami wyjazdów spotykają się najczęściej w swoich rejonach operacyjnych – mówi dr Guła. – Jeżeli np. będą to osoby upojone alkoholem, przeprowadzimy szkolenia z postępowania z takimi pacjentami. Jeżeli np. przypadki kardiologiczne, opracujemy specjalny kurs z takich zagadnień.
Program szkoleń wewnętrznych Falck Medycyna nie oznacza, że spółka poddaje w wątpliwość umiejętności swoich ratowników. Wręcz przeciwnie: tego typu spotkania nie maja na celu nauczyć podstaw, tylko rozszerzyć posiadaną już wiedzę o przypadki szczególne.
Falck Medycyna jest największym dostawcą usług ratownictwa medycznego w Polsce i elementem Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego. Firma posiada 63 stacje ratownictwa medycznego, 140 nowoczesnych ambulansów i 27 centrów medycznych. Zatrudniając 3000 osób zapewnia usługi zdrowotne dla ponad 2,5 miliona Polaków.
Źródło:Falck Medycyna