Podczas tegorocznego spotkania organizator skupił się na temacie sytuacji kryzysowych, które wymagają najwyższej formy współpracy jednostek ratowniczych oraz środowiska lekarskiego. Program konferencji zapewni nie tylko możliwość wzięcia udziału w wykładach i panelach dyskusyjnych, lecz także we wspólnych ćwiczeniach terenowych, w których wezmą udział ratownicy medyczni oraz strażacy Wojskowej oraz Państwowej Straży Pożarnej. – Będziemy koncentrować się na tym, w jaki sposób jeszcze bardziej polepszyć i zacieśnić współpracę służb, które na co dzień niosą pomoc ofiarom wypadków i innych tragicznych zdarzeń. To powinno przełożyć się na sprawniejsze i bardziej profesjonalne niesienie pomocy poszkodowanym – mówi Jarosław Rybak, kierownik Biura Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego – Dodatkowo każdy z uczestników będzie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez specjalistów ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego WIM. Każdy     z uczestników będzie mógł sprawdzić poziom podstawowych umiejętności związanych z podstawowymi zasadami udzielaniem pomocy – dodaje.

Pokażemy również jak nowoczesne narzędzia teleinformatyczne wspomagają sprawne działanie systemu opieki zdrowotnej – od stanów nagłych do opieki poszpitalnej, a także jakie nowości techniczne będą wspierać te działania.

Konferencja przebiegać będzie w następujących obszarach tematycznych, które pozwolą naszym uczestnikom na wybór ścieżek i paneli w trakcie jej trwania:
- ratownictwo (ratownicy medyczni, jednostki straży pożarnej, lekarze): wspólne ćwiczenia w terenie, sesje dyskusyjne, panele warsztatowe
- medycyna (lekarze, pielęgniarki, ratownicy): postępowanie zabiegowe, obrażenia szczególne
- prawo i zabezpieczanie medyczne zdarzeń masowych i katastrof.

Do udziału w konferencji zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, przedstawicieli jednostek straży pożarnej, osoby pracujące w instytucjach zarządzania kryzysowego oraz wszystkich zainteresowanych jej tematyką. – mówi Jarosław Rybak, jeden z organizatorów konferencji. – To właśnie w tak szerokim gronie chcemy budować nową jakość dyskusji o opiece zdrowotnej zorientowanej na pacjenta! – dodaje.

Szczegóły i rejestracja: https://wimcon.wim.mil.pl/IIinterdyscyplinarna/