Dane takie wiceminister przedstawił podczas konferencji prasowej w Białymstoku, zorganizowanej w związku ze spotkaniem z lekarzami z województwa podlaskiego, w ramach serii takich spotkań w całym kraju.  

- Widzimy też, że oprócz tego, że rośnie liczba, to tempo tego wzrostu jest bardzo zachęcające. Jeśli patrzymy od początku roku, to o 14 proc. średnio tygodniowo – mówił Cieszyński. I sprecyzował, że na początku wystawiano dziennie kilka tysięcy e-recept, teraz ta liczba dochodzi do 60 tys. e-recept dziennie. W jego ocenie to bardzo duży postęp. Wiceminister przypomniał przy okazji, że e-recepty można zrealizować w aptekach od 1 stycznia 2019 r., a obowiązek wystawiania e-recept każdy lekarz będzie miał od stycznia 2020 r.

Czytaj: Pierwsza e-recepta wystawiona w Siedlcach>>
 

Janusz Cieszyński mówił też o możliwości zakładania internetowych kont pacjenta, dzięki któremu – jak podkreślał – wiele rozproszonych dotąd informacji, m.in. o wystawianych receptach, skierowaniach czy odbytych wizytach, znajduje się obecnie w jednym miejscu. - To w naszej ocenie bardzo ważne, ponieważ to dostęp do internetowego konta pacjenta pomaga w tym, żeby z tych rozwiązań e-zdrowie korzystać już w pełnym wymiarze – mówił Cieszyński. Podkreślił, że liczba tych kont też systematycznie rośnie.

Czytaj w LEX: