Środki te znalazły się w tzw. osi priorytetowej 6 – infrastruktura spójności społecznej. Środki z tego działy zostałyby przeznaczone na  tworzenie domów pomocy społecznej czy hospicjów, ale również miejsc opieki nad dziećmi, na budowę i remonty szpitali i sanatoriów, co miałoby ułatwić dostęp do lekarzy onkologów, ortopedów, rehabilitantów, psychiatrów i geriatrów a także na przystosowanie istniejących budynków na potrzeby działalności społecznej i zdrowotnej a także na odnowę zabytkowych budynków mieszkalnych.

Na inwestycje w e-zdrowie będą między innymi przeznaczone środki z działu 2 – technologie informacyjno-komunikacyjne, na które przeznaczono 66 mln euro. W ramach tego działu będą realizowane działania dotyczące rozwoju elektronicznych usług publicznych, oprócz e-zdrowia także z zakresie e-administracji, e-edukacji, e-kultury i e-turystyki.

Poza tym środki z dolnośląskiego RPO będą przeznaczone na działania innowacyjne przedsiębiorstw (około 421 mln euro), na działania w zakresie ochrony środowiska i zasobów (około 180 mln euro), na transport (377 mln euro), na infrastrukturę edukacyjną (65 mln euro), na rynek pracy (263 mln euro), na włączenie społeczne (około 154 mln euro) i na edukację (131 mln euro).

– 8 kwietnia 2014 podczas ostatniego posiedzenia zarządu województwa przyjęliśmy projekt Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Teraz czekają nas negocjacje z Komisją Europejską. Po zatwierdzeniu Programu przez Komisję na Dolny Śląsk trafi 2,25 mld euro, czyli ponad 9 mld zł– powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Projekt zostanie teraz przekazany do Komisji Europejskiej. Negocjacje ostatecznego kształtu dokumentu z Komisją rozpoczną ostatni etap prac nad RPO.
- Komisja Europejska przedstawia swoje uwagi w terminie 3 miesięcy od daty przedłożenia programu. Komisja przyjmuje program nie później niż 6 miesięcy po jego przedłożeniu przez państwo członkowskie – podsumował dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa.