- Nasza firma od lat wspiera młodych, zdolnych naukowców organizując inicjatywy własne, jak i uczestnicząc w projektach zewnętrznych, takich, jak na przykład Nagroda Narodowego Centrum Nauki. Głęboko wierzymy, że takie inicjatywy są niezwykle potrzebne. Są nie tylko doskonałą promocją osiągnięć polskich naukowców, ale umożliwiają nam, przedsiębiorcom kontakt z najlepszymi z nich. Wyniki badań prowadzonych przez młodych badaczy są cenne, w naszej, wspólnej drodze poszukiwania innowacyjnych terapii dla pacjentów – mówi Bogdan Manowski, członek zarządu Celon Pharma S.A. 

Profesor Zbigniew Błocki, dyrektor Narodowego Centrum Nauki, stwierdził, że Centrum chce współpracować z przedsiębiorcami, którym nie jest obojętny rozwój nauki i którzy rozumieją, że droga do innowacyjnej gospodarki zaczyna się od nowatorskich dokonań na polu badań podstawowych. 

- Dzięki współdziałaniu z firmą Celon Pharma możemy razem promować najlepszych młodych badaczy działających w zakresie nauk o życiu, którzy przed ukończeniem czterdziestego roku życia mają już w dorobku wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie – dodał.

Nagroda Narodowego Centrum Nauki ustanowiona została w 2013 roku przez Radę Narodowego Centrum Nauki, a jej laureatem może zostać młody uczony, który nie ukończył 40 roku życia. Obecna edycja była trzecią już odsłoną prestiżowego konkursu, 

w którym zwycięzcy odbierali nagrodę w trzech obszarach: nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, nauk o życiu oraz w obszarze nauk ścisłych i technicznych. Nagroda ta przyznawana jest młodym uczonym za znaczące osiągnięcia naukowe, dokonane w ramach badań podstawowych.

Celon Pharma S.A. to zintegrowana polska firma farmaceutyczna założona w 2002 roku przez dr Macieja Wieczorka. W swoim portfolio posiada specjalistyczne leki recepturowe przeznaczone dla pacjentów chorych na schizofrenię, nadciśnienie, choroby ośrodkowego układu nerwowego, nowotwory piersi, a także leki stosowane w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem upośledzenia odporności (HIV). Spółka posiada nowoczesne laboratoria badawczo rozwojowe, w których opracowywane są zarówno leki generyczne jak i innowacyjne stosowane w schorzeniach onkologicznych, neuropsychiatrycznych, metabolicznych oraz o podłożu zapalnym.

Źródło praktycznej informacji na temat prawa farmaceutycznego oraz wynikających z niego obowiązków właścicieli aptek stanowi produkt LEX Apteka. Udostępnia on również komentarze ekspertów, a także daje możliwość zadawania pytań.

LEX Apteka można bezpłatnie przetestować: www.produkty.lex.pl/apteka