Oferta publiczna objęła 15.000.000 akcji nowej emisji serii B, w tym 13.000.000 w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych, a 2.000.000 w Transzy Inwestorów Indywidualnych. Po zamknięciu zapisów spółka pozyskała zakładane środki brutto w kwocie około 245 mln zł, które będą wykorzystane na sfinansowanie wybranych projektów związanych z realizacją strategii rozwoju spółki w obszarze leków generycznych, jak i projektów innowacyjnych. 

Akcjonariusze nabyli w drodze oferty publicznej tylko około 33 procent kapitału spółki, co daje im jednocześnie 25 procent udziału w głosach na Walnym Zebraniu Akcjonariuszy. Większościowym udziałowcem i prezesem zarządu spółki pozostaje nadal dr Maciej Wieczorek, a organem odpowiedzialnym za rozwój strategii spółki oraz głównym decydentem - zarząd w składzie dotychczasowym.

- Mamy doświadczenie, kompetencje i jasną wizję przyszłości. Potrzebowaliśmy paliwa, które przyśpieszy realizację naszych ambitnych planów związanych z ekspansją zagraniczną naszych produktów oraz rozwojem projektów innowacyjnych. IPO i debiut giełdowy jest elementem realizacji długoterminowego planu, którego fundamenty budowaliśmy od początku działalności firmy. Nasz model biznesowy jest skuteczny i od lat przynosi efekty. Naszym nadrzędnym celem, jest rozwój i produkcja specjalistycznych leków recepturowych będących odpowiedzią na niezaspokojone potrzeby kliniczne - Maciej Wieczorek, prezes zarządu Celon Pharma S.A.

Celon Pharma S.A. założona została w 2002 roku przez Macieja Wieczorka. Siedziba główna firmy oraz parki laboratoryjne zlokalizowane są w promieniu 30 km od centrum Warszawy. Obecnie firma liczy około 200 pracowników. Spółka zatrudnia w obszarze badań i rozwoju 50 naukowców, z których połowa posiada lub jest w trakcie zdobywania tytułów doktorskich.

Firma dysponuje dwoma w pełni wyposażonymi laboratoriami dedykowanymi do badań i rozwoju produktów leczniczych (R&D), zarówno leków generycznych, jak i innowacyjnych. Posiada także nowoczesny zakład w Kazuniu Nowym, w którym wytwarzane są suche formy farmaceutyczne.
Aktualny portfel produktowy spółki można podzielić na klasyczne leki generyczne, złożone leki generyczne, tzw. leki generyczne plus oraz projekty nowych leków, w tym potencjalnych leków innowacyjnych.  

Źródło: Celon Pharma