Rozbudowa i modernizacja bydgoskiej lecznicy to jedna z największych takich inwestycji w kraju. W nowym, powstałym w roku 2013 głównym budynku, który docelowo pomieści przede wszystkim oddziały chirurgii i leczenia oparzeń oraz zespół dobrze wyposażonych sal operacyjnych, mieszczą się obecnie tymczasowo wszystkie szpitalne oddziały (poza odziałem neurologicznym, działającym w pomieszczeniach dzierżawionych od Wojskowego Szpitala Klinicznego), co umożliwia prowadzenie drugiego, finalnego już etapu inwestycji.
Wiosną 2014 został odebrany gruntownie zmodernizowany budynek przeznaczony dla administracji i archiwum szpitala. Obecnie trwa wznoszenie dwóch pozostałych obiektów. Zakończenie inwestycji jesienią 2014.
- Po zakończeniu prac placówka będzie jedną z najnowocześniejszych i jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej przyjaznych pacjentom i ich rodzinom w kraju – podkreśla marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.
Obiekt będzie posiadać łącznie 216 miejsc dla pacjentów i 60 łóżek z których będą mogli korzystać rodzice chorych dzieci. Sale i całe piętra w oddanej już do użytku części są przestronne i kolorowe, wykonane według najnowocześniejszych standardów sale operacyjne mają szklane ściany i będą naprawdę znakomicie wyposażone, na trzech tysiącach metrów kwadratowych dachów powstają ogrody tematyczne dostosowane do potrzeb hospitalizowanych, na każdym oddziale znajdą się klasy szkolne, kąciki zabaw i pokoje wypoczynkowe dla rodziców. Za przyjazne pacjentom wnętrza w pierwszym oddanym do użytku nowym budynku lecznicy spółka otrzymała w ubiegłym roku główną nagrodę w organizowanym przez Kujawsko-Pomorską Izbę Budownictwa konkursie „Wnętrze roku Pomorza i Kujaw”.
Rozbudowa i modernizacja szpitala pozwala na poszerzenie jego oferty leczniczej o chirurgię dziecięcą na najwyższym poziomie, z chirurgicznym leczeniem między innymi chorób okresu noworodkowego i schorzeń onkologicznych oraz chirurgią plastyczną. Ponieważ bydgoska lecznica jest jednym z trzech krajowych ośrodków zajmujących się leczeniem niedosłuchów u dzieci metodą wszczepiania implantów ślimakowych, jej kierownictwo zakłada poszerzenie tego kierunku działań medycznych, w oparciu o współpracę z specjalistami neurochirurgii i ośrodkami zagranicznymi.
Bydgoszcz: budowa nowej części szpitala dziecięcego na finiszu
Dobiega końca budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Koszt inwestycji, realizowanej przez marszałkowską spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, wyniósł ponad 155 milionów złotych.