Obecnie placówka posiada 450 miejsc dla kuracjuszy (więcej o 161). Jednym z głównych zabiegów oferowanych w „Krystynie" są kąpiele siarczkowe. Teraz będą przeprowadzane w lepszych warunkach, bowiem wanny wymieniono na nowsze, odnowiono pomieszczenia, pojawiły się bicze szkockie, wirówki do masażu kończyn dolnych i całe zaplecze fzijoterapii z salą gimnastyczną.

Jak zapewniała Elżbieta Trybuch, dyrektor do spraw lecznictwa Uzdrowiska Busko-Zdrój, dzięki zwiększeniu ilości siarki w organizmie, po pół roku od kuracji, pacjenci czują się lepiej, zmniejszają ilość zażywanych tabletek przeciwbólowych. W planach buskiego uzdrowiska jest, by kąpiele siarczkowe wzbogacić o liczne mikroelementy, co da efekt tzw. podwójnego uderzenia, bardzo korzystnego dla organizmu. W „Krystynie" ma być też rozwijana diagnostyka rehabilitacyjna. Elżbieta Trybuch zapowiedziała, że nową dziedziną oferowaną przez szpital są turnusy dla kobiet po mastektomii.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas stwierdził, że warto było podpisać akt komunalizacji, dzięki czemu buskie uzdrowisko pozostało w rękach publicznych. Marszałek przypomniał, że lecznictwo uzdrowiskowe jest jedną z czterech kluczowych dziedzin regionalnych.
- Potrzebne są nowe inwestycje też w sferę prywatną. Warto pokazywać, że to jest taka dobra przestrzeń dla partnerstwa publiczno-prywatnego, stąd cieszą nas też te inwestycje, które dzieją się za płotem, prywatne - powiedział Adam Jarubas. Zapowiedział, że są dalsze plany rozwoju spółki, między innymi poprzez budowę nowych hoteli.

Czytaj także: Podpisano umowę komunalizacyjną uzdrowiska Busko-Zdrój >>>

Projekt związany z kompleksową przebudową i modernizacja pawilonu C szpitala „Krystyna"  dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego miał wartość około 14 milionów złotych, z tego środki kwalifikowane to blisko 6 milionów 300 tysięcy złotych.

W poprzednich latach w Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna", także przy udziale środków unijnych, zmodernizowano punkt żywieniowy, a także wybudowano całkiem nowy pawilon C1.