Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie minimalnej funkcjonalności dla systemów teleinformatycznych umożliwiających realizację usług związanych z prowadzeniem przez świadczeniodawców list oczekujących świadczeniodawcy zobowiązani są zapewnić takie usługi w ramach własnych systemów teleinformatycznych (systemów lokalnych).

W projekcie zrezygnowano z obowiązku usług ściśle związanych z pełnym wdrożeniem Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych, czyli uniemożliwiania wpisywania świadczeniobiorcy na więcej niż jedną listę oczekujących oraz przekazywania danych zawartych na listach oczekujących do systemu informacji w ochronie zdrowia. Zgodnie z projektem, projektodawca uznaje za konieczne zwolnienie świadczeniodawców z zapewniania tych usług. Nie jest możliwe bowiem, aby te usługi zostały zapewnione przez świadczeniodawców w ramach systemów lokalnych.

Ponadto w odniesieniu do poprzednio obowiązującego rozporządzenia, wprowadzono dodatkowe usługi, które są obowiązani zapewnić świadczeniodawcy, czyli obsługę procesu potwierdzania przez świadczeniobiorcę odczytania powiadomienia otrzymanego od świadczeniodawcy za pomocą komunikacji elektronicznej o zmianie terminu wizyty oraz akceptacji zaproponowanego w tym powiadomieniu nowego terminu planowanego udzielenia świadczenia opieki zdrowotnej oraz przypominania świadczeniobiorcom za pomocą środków komunikacji elektronicznej o terminie wizyty w przypadku terminu planowanego udzielenia świadczenia opieki zdrowotnej przekraczającego miesiąc..

Zakłada się, iż projektowane rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

 [-OFERTA_HTML-]