W stosunku do ubiegłorocznego badania, znacznie poprawiła się ocena występowania praktyk korupcyjnych w Polsce. Tylko 2 procent ankietowanych odpowiedziało, że w ciągu ostatnich dwóch lat ich firma odnotowała istotne nadużycie. Dla porównania, w całej Europie Środkowo-Wschodniej 10 procent respondentów odpowiedziało, że odnotowano istotne nadużycia, a na rynkach rozwiniętych aż 12 procent badanych udzieliło odpowiedzi twierdzącej.

14 procent przedstawicieli kadry kierowniczej oceniło, że w polskim biznesie praktyki korupcyjne są powszechne. W skali Europy lepszym wynikiem mogą pochwalić się między innymi Dania – 2 procent, Belgia, Szwecja oraz Niemcy - po 6 procent. W tym zestawieniu gorzej wypadły między innymi Wielka Brytania (18 procent), USA (22 procent), Węgry (62 procent), Czechy (69 procent), czy Grecja (72 procent).

Polskie spółki, w porównaniu do firm z rynków rozwiniętych, rzadziej karzą pracowników za naruszenie procedur antykorupcyjnych. Polacy również w niskim stopniu szkolą się w przeciwdziałaniu korupcji. Odsetek przedstawicieli kadry kierowniczej, którzy wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przeciwdziałaniu korupcji wyniósł w Polsce 46 procent, mniej niż w innych krajach.

W badaniu, przeprowadzonym pomiędzy listopadem 2013 roku a lutym 2014 roku, wzięli udział przedstawiciele kadry kierowniczej wyższego szczebla z wybranych największych spółek z 59 krajów, w tym z Polski. Próbę badawczą dobrano tak, aby określić opinie członków kadry kierowniczej odpowiedzialnych za przeciwdziałanie nadużyciom, głównie dyrektorów finansowych, dyrektorów ds. zgodności, dyrektorów prawnych i szefów audytu wewnętrznego.