Antyszczepionkowcy zorganizowali alternatywne spotkanie - Forum Nowej Polski. Uczestnicy pikietowali m.in. przy wjeździe na teren Forum Ekonomicznego. W stronę osób zmierzających na panele dyskusyjne antyszczepionkowcy wykrzykiwali wulgarne hasła. Doszło także do przepychanek, zaatakowany został rzecznik resoru zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 

Szarpanina z rzecznikiem Ministerstwa Zdrowia

Wojciech Andrusiewicz, który przybył do Karpacza wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, został popchnięty przez jednego z pikietujących mężczyzn. Na miejscu interweniowała policja, która dbała o bezpieczeństwo uczestników Forum Ekonomicznego.

Forum Nowej Polski – zlot antyszczepionkowców w Karpaczu 

Na swoim zlocie antyszczepionkowcy głosili pseudonaukowe poglądy, między innymi negujące informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Gościli prelegentów, przedstawiających teorie dalekie od faktów naukowych. Pojawił się m.in. badacz zjawisk niewyjaśnionych Janusz Zagórski, który mówił o "tworzeniu zrębów równoległej rzeczywistości".  Prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz z Uniwersytetu Opolskiego, opowiadający o podejrzeniach, iż szczepionki mają doprowadzić do depopulacji. Marek Chodorowski miał z kolei specjalny panel o "kryzysie współczesnej cywilizacji i zarysie Arki Noego".