Do egzaminu przystąpiło w całym kraju 812 osób. Średnia ocena wyniosła 125,0 punktów. Maksymalny wynik wyniósł 174 a minimalny natomiast - 34 punkty. Stu sześćdziesięciu trzech zdających uzyskało wynik poniżej 56 procent. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 192 - 8 zadań zostało unieważnionych przez zespół rozpatrujący zastrzeżenia.

Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy ma - podobnie jak Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Państwowy - charakter testu składającego się z 200 zadań (5 możliwości do wyboru, tylko 1 odpowiedź jest prawidłowa).

Czytaj: Ministerstwo Zdrowia nie chce ujawniać lekarzom pytań egzaminacyjnych>>>

Struktura tematyczna testu jest określona w § 4 rozporządzenia ministra zdrowia z 30 lipca 2012 roku w sprawie Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (Dz. U. poz. 903) i jest bardzo podobna do struktury Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego.  

Egzaminy odbywają się dwa razy w roku – w lutym oraz we wrześniu.

Osoba zdająca egzamin w danym terminie, może wnieść w ciągu 3 dni od dnia przystąpienia do LDEK merytoryczne zastrzeżenia do zadania testowego wykorzystanego podczas tego egzaminu.

Osoba, która nie uzyskała wyniku pozytywnego LDEK albo złożyła go z wynikiem ją niesatysfakcjonującym, może przystąpić ponownie do egzaminu w innym terminie. Wówczas konieczne jest ponowne złożenie wniosku w formie elektronicznej.

Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł