Zdaniem prezydent miasta, podpisanie umowy to historyczny moment, na który czekali wszyscy mieszkańcy. Dodaje również, że rewitalizacja to bardzo ważne narzędzie, które sprawi, że przestrzenie w centrum Łodzi zmienią oblicze. Prezydent nie ukrywała zadowolenia z faktu wkroczenia w fazę realizacji kompleksowych projektów, które zmienią wizerunek miasta.

W obszarze wytyczonym ulicami Piotrkowską, Tuwima, Kilińskiego i Nawrot, który jako pierwszy uzyskał dofinansowanie, prace rozpoczną się na przełomie tego roku. W efekcie prac zazieleni się pasaż Schillera, wymieniona zostanie nawierzchnia, oświetlenie i ławki, a także powstanie fontanna. Zrewitalizowany zostanie również park Sienkiewicza i utworzona zostanie nowa uliczka. Inwestycje uzupełniają oczywiście remonty budynków: zabytkowych kamienic i fabryki.

Rewitalizacja obszarowa stanowi priorytetowe zadanie dla województwa. Jak podkreśla Joanna Skrzydlewska, wszystkie wnioski, które spłynęły z miasta do Urzędu Marszałkowskiego, uzyskały pozytywną ocenę formalną. Dodaje również, że projekty dotyczące rewitalizacji są kompleksowe i oprócz remontów oraz zmian funkcji niektórych obszarów, wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.

(www.lodzkie.pl) 

LEX Samorząd Terytorialny
Artykuł pochodzi z programu LEX Samorząd Terytorialny
Już dziś wypróbuj funkcjonalności programu. Analizy, komentarze, akty prawne z interpretacjami