W ramach przygotowania centralnego odcinka szlaku powstaną nie tylko pasy i ścieżki rowerowe, ale również szerokie (miejscami do 10 m) promenady pieszo-rowerowe tuż nad brzegiem rzeki - poinformował wydział prasowy stołecznego ratusza.

Prace będą realizowane w etapach: najpierw odcinek od mostu Skłodowskiej-Curie do ul. Boleść, następnie odcinek pomiędzy mostem Poniatowskiego i Cyplem Czerniakowskim do wysokości ul. Zaruskiego. Obie te części połączy ścieżka rowerowa budowana podczas modernizacji nadwiślańskich bulwarów.

Kolejny fragment trasy to odcinek wzdłuż ul. Czerniakowskiej od ul. Zagórnej do ul. Wolickiej. W ostatnim etapie wzdłuż ul. Wał Zawadowski powstaną nowe, szerokie pobocza, udostępnione dla ruchu rowerowego.

Łącznie będzie to 16 km tras rowerowych, z czego ponad 12 km to nowe połączenia.

Nadwiślański Szlak Rowerowy docelowo ma prowadzić od Lasu Młocińskiego do Konstancina-Jeziorny; obejmie 34 km, w tym 27 km całkiem nowych dróg dla rowerów - podkreślono.

Nadwiślański Szlak Rowerowy jest częścią projektu „Warszawski Węzeł Wodno–Rowerowy +Pedałuj i płyń+ (bike&sail) – etap I”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wydział prasowy stołecznego ratusza poinformował, że w poniedziałek otwarto nową drogę rowerową wzdłuż ulicy Jagiellońskiej od ul. św. Cyryla i Metodego do ronda Starzyńskiego (ok. 1,7 km).