Będzie to trzeci koncert Stewarta w Polsce i trzeci występ gwiazdy tej skali w Rybniku. W czerwcu 2011 r. zaśpiewał tam Bryan Adams, a w lipcu ub. roku - zespół Guns N' Roses.

Informację o koncercie Roda Stewarta przekazali we wtorek przedstawiciele firmy współorganizującej wydarzenie. Tego dnia w rybnickim magistracie zorganizowano poświęconą imprezie konferencję prasową.

„To jeden z najbardziej prestiżowych artystów na świecie. Są różni odbiorcy – odbiorcy muzyki Roda Stewarta to ludzie na poziomie, wykształceni, to muzyka dla lepszego ucha” - ocenił Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która obok Radia Złote Przeboje i przy wsparciu władz Rybnika jest organizatorem koncertu.

„Rod Stewart ma tyle przebojów, że mógłby bez kłopotu obdzielić kilku artystów i tych kilku artystów przy jego przebojach dałoby fascynujące koncerty. Myślę, że będzie to niezapomniany występ, tym bardziej, że widziałem Roda Stewarta na żywo: to prawdziwe amerykańskie show, (….) wszystko na najwyższym poziomie” – dodał Stefański.

Stewart, podobnie jak w poprzednich latach w Rybniku Bryan Adams i Guns N' Roses, wystąpi na zmodernizowanym w 2003 r. Stadionie Miejskim. Sprzedaż biletów rozpocznie się 19 marca. Organizatorzy spodziewają się, że koncert obejrzy, co najmniej, podobna liczba widzów, co w ub. roku Guns N' Roses – ok. 17 tys. osób.

Rod Stewart pierwszy raz zaprezentował się polskiej publiczności 26 lipca 2007 r. w Gdańsku. Koncert "Przestrzeń wolności", zorganizowany dla upamiętnienia podpisania Porozumień Sierpniowych, oglądało wówczas 35 tys. osób. W jego drugim koncercie w Polsce, 11 czerwca 2011 r. w Toruniu, uczestniczyło ponad 16 tys. widzów.

Rod Stewart ma 68 lat, jest Szkotem z amerykańskim obywatelstwem. To wyjątkowa osobowość sceniczna, o bogatych zdolnościach interpretacyjnych i kompozytorskich. Dysponuje ciepłym, chociaż szorstkim i zachrypniętym głosem.

Wielką karierę rozpoczął w latach siedemdziesiątych ub. wieku. W 1994 r. Stewart został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland (Stany Zjednoczone), będącego muzeum honorującym m.in. artystów rockowych. W 2006 r. został zaliczony do grona 100 najlepszych wokalistów wszech czasów amerykańskiego pisma muzycznego "Hit Parader".

Do wielkich przebojów Stewarta należą m.in.: "You're in My Heart", "Young Turks", "Downtown Train", "Angel", "Sailing", "Do Ya Think I'm Sexy", "Tonight's the Night", "Baby Jane", "Rhythm of My Heart", "Forever Young". Szacuje się, że na świecie sprzedano 250 milionów płyt artysty.

Ceny biletów:

Bilety na koncert Roda Stewarta mają kosztować: 99 zł i 190 złotych na płytę, 260 złotych na trybuny, 269 złotych Golden Circle, 450 złotych Diamond Circle oraz 699 złotych bilety VIP. Do sprzedaży trafią 19 marca (wtorek) o godzinie 12.
 

mtb/ abe/