Oferta konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO była najtańsza spośród 8 zgłoszonych do przetargu. Jej wartość to blisko 110 mln zł. W ciągu dziesięciu dni uczestnicy przetargu, nie zgadzający się z jego wynikiem, mogą odwołać się Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
"Wierzę, że proces formalny zakończy się w jak najkrótszym z możliwych terminów i wkrótce po podpisaniu umowy z wykonawcą, wejdzie on na plac budowy" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom prezydent Radomia Radosław Witkowski, ogłaszając wyniki przetargu. Zgodnie z projektem, budowa ma być ukończona w terminie 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Na przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu wpłynęło osiem ofert. Cztery przekroczyły kwotę 138 mln zł, którą MOSiR zaplanował na realizację inwestycji. W przypadku czterech kolejnych - zaoferowano realizację zadania za kwotę niższą od wskazanej.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom w hali w Radomiu będzie można prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących, z czego 3,7 tys. to miejsca stałe, a ok. 1,3 tys. miejsca przygotowywane w zależności od rodzaju imprezy na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. W okresie pomiędzy wydarzeniami sportowymi w hali mają być organizowane widowiska kulturalne, konferencje, wystawy i koncerty. Z halą będzie sąsiadował nowy stadion. Zgodnie z przyjętym harmonogramem nowe obiekty sportowe mają być gotowe do 2018 r. (PAP)
Dowiedz się więcej z książki | |
Prawo zamówień publicznych. Komentarz
|