Po raz pierwszy poznańskie rogale świętomarcińskie będzie można kupić przez Internet. Wypieki dostępne będą na Allegro. Specjalnie na tę okazję zostanie utworzone konto „Rogal świętomarciński z Poznania”. Wszyscy miłośnicy poznańskiego przysmaku powinni się jednak spieszyć – przedsprzedaż rogali rozpocznie się 4 października i potrwa do 8 listopada lub do całkowitego wyczerpania zapasów. Każdy zamawiający otrzyma wraz ze swoją przesyłką informację o tradycji wypieku rogali marcińskich.

Rogale zamówione w Internecie, upieką wedle oryginalnej receptury, poznańscy cukiernicy.
– Nasze rogale smakują wszystkim, nie tylko Poznaniakom.
Ale muszą być prawdziwe, czyli zrobione według sprawdzonego przepisu i przez doświadczonych fachowców – mówi Piotr Koperski, cukiernik biorący udział w akcji. – Trzeba koniecznie patrzeć na kolor nadzienia makowego. Nadzienie prawdziwego rogala jest z białego maku, więc nie może być bardzo ciemne, jak na przykład w makowcu. Wspaniale, że każdy w Polsce będzie miał teraz szansę spróbować oryginalnego poznańskiego rogala marcińskiego.

Dodatkowo w największych polskich miastach, (m. in.: Warszawa, Kraków, Wrocław) przeprowadzona zostanie kampania reklamowa na nośnikach typu Citylight. Od 4 października, blisko 200 nośników pojawi się na przystankach komunikacji miejskiej w tych miastach.

Jednocześnie Poznań zorganizuje warsztaty robienia rogali marcińskich dla najważniejszych autorów blogów kulinarnych w polskiej blogosferze. Natomiast w sam Dzień Św. Marcina, rogale będą promowane na pokładzie samolotów LOTu wylatujących z polskich lotnisk – wśród pasażerów rozdystrybuowanych zostanie ponad 14 500 miniaturowych rogali marcińskich.

Partnerami akcji alleRogal organizowanej przez Miasto Poznań jest portal Allegro  oraz poznańscy cukiernicy. Więcej informacji w zakładce „Sprzedaję” na stronie www.rogale.allegro.pl