Bogate dziedzictwo kulturowo-historyczne i środowisko naturalne po obu stronach Odry i Nysy Łużyckiej stanowią szansę w szczególności w zakresie turystyki. Zasoby te wymagają ciągłej pracy na rzecz ich utrzymania i rozwoju. Przyczynią się do tego m.in. wspólne przedsięwzięcia w ramach Programu Brandenburgia-Polska – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Dofinansowanie mogą otrzymać również projekty z zakresu edukacji i kształcenia dorosłych, które wzmocnią kompetencje zawodowe i językowe mieszkańców przygranicznych regionów.

Z unijnej dotacji mogą skorzystać m.in. organy administracji rządowej i samorządowej, jednostki państwowe bądź samorządowe zapewniające usługi publiczne. Projekty mogą złożyć też instytucje kultury, naukowe i edukacyjne oraz organizacje pozarządowe.

Po polskiej stronie o dofinansowanie mogą ubiegać się instytucje z województwa lubuskiego, a po niemieckiej – z obszaru Brandenburgii.

Wnioski należy wypełnić w dwóch językach (polskim i niemieckim) poprzez aplikację on-line, dostępną na stronie internetowej programu: http://interregva-bb-pl.eu/pl/nabor-wnioskow-call/ogloszenie-o-naborze/