Inwestycja realizowana jest w formule „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie koncepcji projektowej, projektu budowlanego, wykonawczego oraz projektu organizacji ruchu, a następnie uzyskanie opinii, uzgodnień, decyzji i pozwoleń na realizację prac budowlanych. Powyższe prace mają zostać przeprowadzone w ciągu 300 dni od podpisania umowy o zamówienie publiczne.

Kolejnym etapem będą roboty budowlane, w ramach których nastąpi podniesienie maksymalnych prędkości poruszania się składów na linii. Inwestycja obejmuje także przebudowę istniejącej zabudowy miejskiej oraz układów torowych. Inwestycja obejmuje także budowę nowych przestanków, obiektów inżynieryjnych i mostów. 

Zamawiający planuje, iż inwestycja zakończy się w ciągu 1065 dni od podpisania umowy. Najkorzystniejsza oferta w przetargu zostanie wybrana na podstawie kryterium ceny (60 proc.), zatrudnienia pracowników na podstawie umowę o pracę (30 proc.) oraz gwarancji (10 proc.). Zainteresowani udziałem w postępowaniu mogą składać oferty do 14.02.2017 r.

Źródło: www.rynek-kolejowy.pl

Dowiedz się więcej z książki
Europejskie prawo zamówień publicznych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł