Jest nowe rozporządzenie ws. uprawnień dla strażników gminnych
W najbliższą sobotę, 19 listopada 2011 r. wejdzie w życie przygotowane w porozumieniu z ministrem sprawiedliwości rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Dzisiaj rozporządzenie to podpisał minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
- Potrzeba nowelizacji rozporządzenia podyktowana jest m.in. zasadą ekonomii postępowania w sprawach o wykroczenia, w których wystarczającą reakcją może być nałożenie na sprawcę wykroczenia grzywny w drodze mandatu karnego – mówi minister Krzysztof Kwiatkowski. – Zmiana ma na celu odformalizowanie czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia, a w konsekwencji zmniejszenie liczby spraw kierowanych do sądów – dodaje.
Czytaj więcej w na stronie LEX.pl >>>





