17-letni dzisiaj Tomasz Ritter, już jako dziecko podbijał publiczność prestiżowych konkursów w Polsce i zagranicą: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (w wieku 9 lat), im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wlkp., w San Sebastian (Hiszpania), w Enschede (Holandia) czy Konkursu im. Maurycego Moszkowskiego w Kielcach. W listopadzie 2011 roku, jako 16-latek, zdobył Grand Prix oraz Nagrodę im. Anieli Młynarskiej-Rubinstein na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy (tego samego, którego laureatami przed Konkursem Chopinowskim byli Awdiejewa i Blechacz). Koncertował w Polsce oraz w Republice Czeskiej, na Litwie, na Słowacji, we Francji, w Austrii, w Holandii oraz w Japonii.

W Toruniu wystąpi po raz pierwszy, a w jego wykonaniu usłyszymy m.in. utwory Bacha, Beethovena i Rachmaninowa, czeskiego kompozytora z przełomu wieków XIX i XX Josefa Suka oraz tańce współczesnego kompozytora argentyńskiego Alberto Ginastery. Bilety: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł (można zamówić przez internet www.tos.art.pl)

Koncert, zatytułowany I WIECZÓR MŁODYCH TALENTÓW, poprowadzi Jan Popis - muzykolog, krytyk muzyczny, producent i wydawca płyt CD z muzyką klasyczną, dziennikarz radiowy.

Program koncertu:
•JOHANN SEBASTIAN BACH - II Partita c-moll, BWV 826
•LUDWIG VAN BEETHOVEN - Wariacje c-moll, WoO 80
•JOSEF SUK - Písen lásky op. 7
•SERGEJ RACHMANINOW
Elegia es-moll op. 3
2 Preludia: g-moll z op. 23, a-moll z op. 32
2 Etudes-tableaux: d-moll z op. 33, fis-moll z op. 39
•ALBERTO GINASTERA
3 Danzas argentinas op. 2
- Danza del viejo boyero
- Danza de la moza donosa
- Danza del gaucho matrero