Do 9 września 2011 r. wójtowie (burmistrzowie i prezydenci miasta) zobowiązani są do podania do wiadomości publicznej, w formie obwieszczenia, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym obwodowych komisji wyborczych właściwych dla głosowania korespondencyjnego, oraz o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obowiązek ten wynika z art. 16 § 1 i § 2 ustawy z dnia 1 sierpnia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 ze zm.). Jeden egzemplarz obwieszczenia jest przekazywany niezwłocznie komisarzowi wyborczemu.

Więcej o obowiązkach gmin w zakresie wyborów parlamentarnych 2011 pisaliśmy tu: Wybory 2011: PKW informuje o obowiązkach samorządów

Również do 9 września j.s.t. mogą składać wnioski o pomoc w przypadkach losowych (szkody spowodowane przez ogień, grad, uderzenie pioruna itp.) w zakresie podziału 0,6 % rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2011. Jest to druga tura rozpatrywania wniosków i dotyczy zdarzeń losowych, które miały miejsce w okresie od 1 kwietnia do 31 sierpnia 2011 r. Warunkiem uzyskania pomocy jest zaplanowanie przez j.s.t. środków własnych w § 4270 w odpowiednim rozdziale klasyfikacji budżetowej w wysokości nie niższej niż 50 % kwoty różnicy pomiędzy wartością kosztorysową remontu a kwotą uzyskanego odszkodowania. Samorządy mogę ubiegać się o dofinansowanie w kwocie stanowiącej różnicę pomiędzy wartością kosztorysową remontu a środkami własnymi zaplanowanymi w § 4270, ale nie wyższej niż wartość kosztorysowa remontu pomniejszona o uzyskane odszkodowanie. W przypadku obiektów oświatowych, które były ubezpieczone można wystąpić z wnioskiem po zakończeniu procedury odszkodowawczej i ustaleniu kwoty odszkodowania.

Wzór wniosku dostępny jest na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej o podziale 0,6 % rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2011 pisaliśmy tu:
Znane są kryteria podziału 0,6 % rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2011