Konkurs to ogromna szansa dla księgowych na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności, wyróżnienie swojej osoby i działalności na tle konkurencji oraz na zdobycie cennych nagród. Ma na celu wyłonienie najlepszych merytorycznie księgowych, pokazanie nowoczesnego oblicza działów księgowości i biur rachunkowych oraz przyczynienie się do integracji i wzajemnego wsparcia wśród pracowników działów księgowości.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy rozwiązują test sprawdzający wiedzę teoretyczną z zakresu rachunkowości, podatków i prawa pracy, za pośrednictwem strony internetowej konkursu. Test zawiera 50 pytań, do których można podejść tylko raz. Aby zwiększyć szansę wygrania konkursu, uczestnik może rozwiązać aż trzy testy. Pierwszy test będzie dostępny w listopadzie 2015 r., drugi – w grudniu 2015 r., a trzeci – w styczniu 2016 r.

100 uczestników, którzy otrzymają największą liczbę punktów, zostanie zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu. W czasie jego trwania uczestnicy będą musieli rozwiązać zadanie sytuacyjne, w którym należy podać konsekwencje danego zdarzenia gospodarczego dla wszystkich elementów sprawozdania finansowego jednostki. Zadanie strategiczne będzie trwać od 15 lutego 2016 r. do 14 marca 2016 r.

Wyłącznie 10 najlepszych graczy dotrze do ostatniego – trzeciego etapu. Finaliści spotkają się na indywidualnych rozmowach z jury konkursu, które wyłoni jego zwycięzcę. Rozmowy z jury odbędą się przed uroczystą galą finałową, która będzie mieć miejsce w kwietniu 2016 r.

Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Wolters Kluwer SA.

Więcej szczegółów i rejestracja na: www.liderksiegowosci.pl