Była to już piąta, jubileuszowa edycja konkursu organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer. Jego celem jest wyłonienie najlepszych merytorycznie księgowych, pokazanie nowoczesnego oblicza działów księgowości i biur rachunkowych oraz przyczynienie się do integracji i wzajemnego wsparcia wśród pracowników działów księgowości.

Konkurs składał się z trzech etapów. Aby zarejestrować swój udział w konkursie należało rozwiązać liczący 50 pytań test sprawdzający wiedzę teoretyczną z zakresu rachunkowości, podatków oraz prawa pracy. W tej edycji swój udział zarejestrowało ponad 400 osób! Do drugiego etapu zakwalifikowano 100 uczestników, którzy zdobyli w teście największą liczbę punktów. W czasie jego trwania uczestnicy musieli rozwiązać 3 zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, odpowiedzieć na kilka pytań testowych oraz rozwiązać zadanie sytuacyjne z zakresu etyki. Do ostatniego – trzeciego etapu dotarło już tylko 10 najlepszych graczy. Finaliści konkursu spotkali się na indywidualnych rozmowach z jury konkursu, które wyłoniło zwycięzcę.

Lider Księgowości

Obecną jubileuszową edycję konkursu patronatem objęli - Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Krajowa Izba Biegłych Rewidentów,  Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Kancelaria PLUS Consulting Sp. z o.o., a patronatem medialnym - czasopisma Przegląd Podatkowy, Controlling i Zarządzanie, Finanse i Controlling, Controlling i Rachunkowość Zarządcza oraz serwis podatki.ABC.com.pl.

Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Gali Finałowej w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila finaliści i zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić w Zachęcie wystawę zatytułowaną "Wojciech Zamecznik: Foto-graficznie". Galę uświetnił także występ kabaretowy Jerzego Kryszaka pt. "Liczmy na siebie".

Lider Księgowości

Zwycięzca konkursu, pani Joanna Szyszkowska otrzymała nagrodę główną - ufundowane przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie studia MBA Finanse. Wartość nagrody wynosi 30.000 zł. Przypadły jej także:

- voucher do SPA w Hotelu Miłomłyn Zdrój

- rejestrator samochodowy ufundowany przez Kancelarię PLUS Consulting Sp. z o.o.

- rejs do Skandynawii promem Unity Line

- roczny dostęp do publikacji Vademecum Głównego Księgowego w wersji Gold – ufundowany przez Wydawnictwo Wolters Kluwer

- roczna prenumerata czasopisma Controlling i Zarządzanie

- oryginalna podróżna walizka marki Wittchen

- oraz pakiet nagród ufundowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Zdobywca drugiego miejsca, pan Andrzej Stempak otrzymał:

- laptop ufundowany przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych

- voucher do SPA do zrealizowania w Hotelu Kombornia Hotel & SPA

- roczny abonament programu LEX Navigator Procedury Podatkowe ufundowany przez Wolters Kluwer

- roczną prenumeratę czasopisma Controlling i Zarządzanie

- ekspres do kawy Tchibo Cafissimo Compact + zestaw upominkowy

- pakiet nagród ufundowany przez SKwP

- oryginalną podróżną walizkę marki Wittchen

Pan Łukasz Zarzycki, który zajął trzecie miejsce w konkursie, otrzymał następujące nagrody:

- bon podarunkowy o wartości 1000 zł do salonu jubilerskiego APART ufundowany przez Regionalny Oddział Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Warszawie

- nawigację samochodową ufundowaną przez Kancelarię PLUS Consulting Sp. z o.o.

- roczną prenumeratę miesięcznika Przegląd Podatkowy

- roczną prenumeratę czasopisma Controlling i Zarządzanie

- oryginalną podróżną walizkę marki Wittchen

- pakiet nagród ufundowany przez SKwP

Lider Księgowości

Laureatom gratulujemy, a wszystkich zawodowo związanych z dziedziną rachunkowości i podatków, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.