Pan Adam, jeszcze przed loterią nie przywiązywał większej wagi do brania paragonów. To zmieniło się 1 października, kiedy rozpoczęła się Narodowa Loteria Paragonowa, i obecnie bierze je po każdym zakupie. Na stronie loterii paragonowej zarejestrował w miesiącu poprzedzającym losowanie, tj. w październiku, dokładnie 20 paragonów.

Posiadacze pozostałych dwóch wyłonionych w nim numerów paragonów – mieszkańcy Białegostoku i Bydgoszczy – otrzymają multimedialny tablet iPad Air 2. Taką samą nagrodę w podziękowaniu za uczciwą sprzedaż otrzymuje wystawca paragonu umożliwiającego odbiór głównej nagrody, czyli samochodu.

Paragony fiskalne, zarejestrowane w loterii, należy trzymać minimum 7 dni od daty losowania w którym bierze on udział, ponieważ posiadanie i przekazanie organizatorowi paragonu fiskalnego jest warunkiem koniecznym do odbioru nagrody (te z branży premiowanej należy zachować do losowania 18 stycznia 2016 r.). Są one weryfikowane przez Ministerstwo Finansów, a o wyniku uczestnik dowiaduje się najpóźniej w ciągu 14 dni.

Losowanie dodatkowych nagród (6x notebook Lenovo ThinkPad, 5x iPad Air 2) odbędzie się 27 listopada br. Wyniki losowań można sprawdzić na stronie Narodowej Loterii Paragonowej.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, której celem jest uświadomienie Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loterii.. Podczas pierwszego miesiąca loterii Polacy zarejestrowali blisko 17 milionów paragonów fiskalnych, z czego prawie 375 tys. to paragony z branży: fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, która jest pierwszą z czterech branż premiowanych w loterii.