Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

NSA: Kara parkingowa z VAT, bo to zwykła opłata

Skoro kara za pozostawienie samochodu w godzinach poza obowiązywaniem doby parkingowej jest zwykłą opłatą, to należy ją opodatkować - uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

Chodziło o warszawskie parkingi samochodowe „Parkuj i Jedź”, które stanowią uzupełnienie transportu zbiorczego. Ogólnie korzystanie z nich kosztuje 100 zł, jednak po okazaniu biletu uprawniającego do podróżowania komunikacją miejską można zostać zwolnionym z tej opłaty.

ZTM zapytał we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, czy powinien opodatkować podatkiem VAT kary za łamanie postanowień regulaminu. Choć sam przekonywał, że takiego obowiązku nie ma. Więcej>>

Polecamy książki podatkowe