Walka z rajami podatkowymi to temat pracy kolejnej edycji konkursu Podatkowi liderzy. Resort finansów tym razem zaprasza studentów i absolwentów kierunków prawniczych i ekonomicznych. Będą mogli przedstawić swoje pomysły na strategię walki z ucieczką przed opodatkowaniem przy wykorzystaniu szkodliwej konkurencji podatkowej.

Konieczne uszczelnienie systemu podatkowego
Resort finansów tłumaczy, że ustawodawcy na całym świecie starają się stworzyć mechanizmy, które będą skuteczną odpowiedzią na szkodliwą konkurencję podatkową. Podkreśla, że uszczelnianie systemu podatkowego jest przedmiotem prac zarówno na poziomie państwowym, jak i międzynarodowym. Wymiana informacji podatkowych, projekt BEPS, czarna lista rajów podatkowych - to tylko niektóre przykłady istniejących instrumentów. Czy są one wystarczające? Jaka jest właściwa strategia walki z rajami podatkowymi? Czy państwa członkowskie powinny dążyć do uszczelnienia ustawodawstwa wewnętrznego, czy skupić się na wypracowaniu rozwiązań na poziomie międzynarodowym? Ministerstwo zachęca do próby podjęcia odpowiedzi na te pytania.

Nagrodą staż w MF
Laureaci otrzymają zaproszenie do odbycia stażu w Ministerstwie Finansów i wezmą udział w tworzeniu rozwiązań podatkowych, które będą służyć uszczelnieniu systemu podatkowego. Pracę konkursową pt. Walka z rajami podatkowymi należy wysłać do 10 czerwca 2018 r. na adres praktyki@mf.gov.pl. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.