Udostępniony plik w formacie .csv  stanowi przykład zawartości pliku pośredniego jaki może być użyty do przygotowania wysyłki w aplikacji Klient JPK. Aplikacja umożliwia zaimportowanie danych z pliku .csv.

Przepisy dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego, czyli przekazywania fiskusowi danych finansowych firm fiskusowi drogą elektroniczną w ustalonym standardzie weszły w życie 1 lipca br. Początkowo objęły największe firmy. Harmonogram ich przesyłania jest zgodny z przepisami o VAT, co oznacza, że zestawienia wszystkich transakcji za lipiec, czyli rejestr VAT, podatnik musi dostarczyć do 25 sierpnia.

Zgodnie z informacjami resortu finansów, do połowy sierpnia do MF trafiło 421 plików, tymczasem do 25 sierpnia dane powinno przesłać co najmniej 3,5 tys. firm.

Aplikację, dostępną na stronie Ministerstwa Finansów, można pobrać tutaj >

Jeśli chcą Państwo poznać nowe regulacje wprowadzone do Ordynacji podatkowej w roku 2016, w tym m.in. konsekwencje wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) i klauzuli unikania opodatkowania, zapraszamy 16 wrzesnia na szkolenie. Szczegóły tutaj >