1 Opodatkowanie działalności gospodarczej w Polsce.
Autorzy: Aneta Nowak-Piechota, Aleksandra Krajewska, Adam Mariański (redaktor naukowy), Michał Wilk.
Rok wydania: 2016.
Książka zawiera syntetyczne omówienie najważniejszych zagadnień podatkowych odnoszących się do działalności gospodarczej, zarówno poszczególnych podatków, jak i kontroli podatkowej czy też pojęcia działalności gospodarczej. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

2. Prawo podatkowe przedsiębiorców.
Autorzy: Piotr Karwat, Hanna Litwińczuk (red. naukowy), Wojciech Pietrasiewicz, Karolina Tetłak.
Rok wydania: 2017.
Książka obejmuje całość problematyki podatkowej z punktu widzenia podatnika prowadzącego działalność gospodarczą. W kwestiach kontrowersyjnych przedstawiono różne linie orzecznicze i wskazano na ryzyko podatkowe związane ze stosowaniem określonych przepisów. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

3. Przestępstwa karuzelowe i inne oszustwa w VAT.
Autor: Irena Ożóg (red. naukowy).
Rok wydania: 2017.
Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych. Zainteresuje również pracowników administracji rządowej i samorządowej, księgowych, pracowników działów sprzedaży, menedżerów i przedsiębiorców, a także przedstawicieli nauki. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

4. Ordynacja podatkowa. Przepisy.
Autorzy: .
Rok wydania: 2017.
Publikacja zawiera tekst ustawy - Ordynacja podatkowa wraz ze wszystkimi zmianami opublikowanymi do 15 lutego 2017 r., m.in. wynikającymi z ustawy z 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, ustawy z 15 grudnia 2016 r. o Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

5. Leasing w ujęciu podatkowym, bilansowym oraz prawnym.
Autorzy: Karolina Gierszewska, Breda Małgorzata, Ireneusz Zabawa, Gyongyver Takats, Tomasz Musialski, Anna Kiersnowska-Drzewiecka.
Rok wydania: 2017.
Bogaty przegląd orzecznictwa i interpretacji podatkowych pozwoli poznać podejście sądów administracyjnych i organów podatkowych do kwestii związanych z leasingiem. 

Fragment publikacji (.pdf)

 

Leasing w ujęciu podatkowym, bilansowym oraz prawnym
Karolina Gierszewska, Breda Małgorzata, Ireneusz Zabawa, Gyongyver Takats, Tomasz Musialski, Anna Kiersnowska-Drzewiecka
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł