Edu Trendy 2013 odbywają się w czwartek i piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Gościem specjalnym jest Philip Zimbardo znany na całym świecie wykładowca profesor Uniwersytetu w Stanford. Wielokrotnie nagradzany za swoje badania naukowe i zaangażowanie dydaktyczne. Interesuje się psychologią społeczną w tym problematyką agresji, afiliacji, teorią dysonansu oraz poznawczą kontrolą motywacji. Philip Zimbardo wygłosi wykład na temat: "MY JOURNEY FROM EVIL TO INSPIRING HEROISM: CREATING A NEW GENERATION OF POLISH HEROES" ("Moja podróż od zła do inspirowania bohaterstwa: tworzenie nowej generacji polskich bohaterów”).

Polecamy:  Prof. Zimbardo: ludzi można nauczyć bohaterstwa

W tym roku myślą przewodnią wydarzenia będzie: uczymy się przez całe życie. Duża część konferencji poświęcona zostanie szkołom zawodowym. Debata na temat reformy szkolnictwa zawodowego odbędzie się w piątek. Przedstawiciele MEN, CKE i pracodawców spróbują podsumować, jak zawodówki radzą radzą sobie po zmianach.

Polecamy: Debata o szkolnictwie zawodowym już 27 września

Ważną częscią Edu Trendów 2013 będzie także sesja dotycząca wdrażania programu "Cyfrowa szkoła". Na pytanie o dalsze losy cyfryzacji spróbuje odpowiedzieć Colin Rose, światowej sławy ekspert w dziedzinie przyspieszonego uczenia się.

Polecamy: Edu Trendy 2013: międzynarodowy ekspert opowie, jak wdrażać cyfrową szkołę

Coś dla siebie znajdą także pracownicy szkół niepublicznych oraz pracodawcy.
Ale Edu Trendy to nie tylko ciekawe konferencje, to także strefa targów, czyli miejsce prezentacji szerokiej oferty praktycznych rozwiązań i narzędzi wspierających rozwój, efektywność i jakość edukacji, zarówno w procesie dydaktycznym, jak też organizacyjnym, technologicznym i materialnym.
26 i 27 września zapraszamy na EDU Trendy 2013.