Jak poinformowano, kapituła rankingu pod przewodnictwem rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Barbary Marcinkowskiej brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

Dobre licea w Toruniu, Szczecinie, Krakowie

Drugie miejsce w rankingu wśród liceów zajęło Uniwersyteckie LO w Toruniu (ubiegłoroczny zwycięzca rankingu), miejsce trzecie – XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie (w ub.r. na piątym), miejsce czwarte – V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (w ub.r. na trzecim), miejsce piąte – LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu (w ub.r. na siódmym).
Miejsce szóste zajęło – XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, miejsce siódme – III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, miejsce ósme – 2 Społeczne LO z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO w Warszawie, miejsce dziewiąte – LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, miejsce dziesiąte – V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie, miejsce jedenaste – II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie, miejsce dwunaste – LO im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, miejsce trzynaste – IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, miejsce czternaste – VIII LO im. Władysława IV w Warszawie, miejsce piętnaste – Publiczne LO Politechniki Łódzkiej w Łodzi.

Czytaj także: CKE: maturę zdało 87,1 proc. absolwentów liceów i 73,1 proc. techników>>

 

Dobre technika także w Nowym Sączu, Bydgoszczy, Kleszczowie

Drugie miejsce w rankingu techników zajęło Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych Józefa Kustronia w Nowym Sączu (w ubiegłym roku również na miejscu drugim), miejsce trzecie – Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie (w ub.r. na czwartym), miejsce czwarte – Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych im. WP w Bydgoszczy (w ub.r. na szóstym), miejsce piąte – Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie (w ub.r. również na piątym).
Na miejscu szóstym znalazło się Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Zespole Szkół Łączności w Krakowie, na miejscu siódmym – Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu, na miejscu ósmym – Technikum Organizacji i Zarządzania w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie, na miejscu dziewiątym – Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju, na miejscu dziesiątym – Technikum Łączności w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu.