Anna Zalewska podkreśla jednak, że nauczyciele nie mają obowiązku pracować w czasie przerwy świątecznej.
„Ze względu jednak na to, że te dni nie są dla nauczycieli dniami urlopu wypoczynkowego szkoła może – na wniosek rodziców – zorganizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Zasady organizacji tego rodzaju zajęć należą do decyzji dyrektora szkoły” – pisze szefowa MEN. „Mam nadzieję, że odpowiadając na potrzeby uczniów zorganizują Państwo zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w okresie zimowej przerwy świątecznej” – dodaje.

O zajęciach w przerwie świątecznej decyduje dyrektor>>

Anna Zalewska podziękowała także pracownikom szkół za ciężką pracę i złożyła im życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Niedługo po przerwie świątecznej zaczną się zimowe ferie szkolne. 2-tygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 16 stycznia a 28 lutego. Dwutygodniowe ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach.
Jako pierwsi - od 16 stycznia do 1 lutego - wypoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.
Od 23 stycznia do 7 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Od 30 stycznia do 14 lutego przerwę w naukę będą mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
Jako ostatni - od 13 do 28 lutego - odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Następna przerwa w nauce - z okazji świąt wielkanocnych - będzie od 24 do 29 marca. (ms/PAP)

 

Nowe przepisy nie zmuszą do pracy w ferie>>