Znalezienie pracy stanowi wyzwanie dla młodych i starszych
\

Według raportu Workmonitor wydawanego przez firmę Randstad coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że problem znalezienia pracy dotyczy zarówno osób młodych (do 25 roku życia) jak i pokolenia 50+. Badanie zostało przeprowadzone na 400 respondentach z każdego z 32 krajów świata.

89% badanych zgodziło się ze stwierdzeniem “Znalezienie odpowiedniej pracy jest trudne dla osób młodych i starszych”. W poszczególnych krajach wyniki wyglądały podobnie, jednak stwierdzić można, że minimalnie większy problem w znalezieniu pracy mogą mieć osoby z pokolenia 50+. 86% ankietowanych uważa, że młodzi ludzie przyjęli by pracę poniżej swoich kwalifikacji, natomiast 76% ma takie samo zdanie na temat osób 50+. 78% twierdzi, że rekrutacja młodych osób ma pozytywny wpływ na ich firmę, takie samo zdanie na temat osób starszych ma 66% ankietowanych. Wyniki potwierdzają, że zarówno młodzi jak i starsi pracownicy mogą wnieść do organizacji wiele innowacji, sztuką jest stworzenie zróżnicowanych zespołów i wykorzystanie potencjału.

Więcej: www.hrreporter.com/articleview/18317-8-in-10-workers-believe-younger-older-jobseekers-have-hard-time-finding-suitable-employment-survey

Data publikacji: 8 lipca 2013 r.