Zatrudnienie menedżerów największym wyzwaniem dla działu HR
\

Aż 53% specjalistów HR zgłasza problemy zatrudnienia menedżerów jako jedną z trzech największych przeszkód, jakie napotykają w pozyskiwaniu talentów.

Według badania 2014 McQuaig Global Talent Recruitment Survey, przeprowadzonego przez The McQuaig Institute, blisko połowa (45%) respondentów twierdzi, że rekrutacja menedżerów nie została solidnie przeprowadzona. Liczba ta wzrasta do 65% w przypadku dużych firm.

"Specjaliści HR są sfrustrowani" - powiedział Ian Cameron, dyrektor zarządzający The McQuaig Institute. - "Koncentrują się oni na dostarczaniu odpowiedniego kandydata do ich organizacji. Jednak ich największą przeszkodą nie jest dobór odpowiednio doświadczonego i wykwalifikowanego kandydata, a problemy związane z partnerami wewnętrznymi".

Dodatkowo ankietowani przewidują, że ok. 10% nowych pracowników odejdzie z pracy przed upływem pierwszego roku. W rzeczywistości połowa ankietowanych specjalistów HR (51%) zgłasza problemy dobrego dopasowania kulturowego.

Nowi pracownicy są coraz częściej niezadowoleni z pracy. 54% specjalistów twierdzi, że niezadowolenie zaczyna objawiać się już w ciągu pierwszych sześciu miesięcy.

W celu udoskonalenia sytemu pozyskiwania pracowników, jeszcze w tym roku, specjaliści HR będą się skupiać na trzech inwestycjach związanych z: zarządzaniem social media, rozwojem programów onboardingowych oraz budową strony internetowych poświęconych zatrudnieniu.

Ponadto blisko 70% respondentów zgłasza chęć wykorzystania narzędzi oceny behawioralnej w celu usprawnienia procesu rekrutacji.

Źródło: , stan z dnia 29 lipca 2014 r.

Data publikacji: 29 lipca 2014 r.