"Żądamy prawdziwej reformy" - spot emerytalny "Solidarności"
\

W dniu 7 maja br. w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie podczas specjalnej konferencji prasowej odbyła się premiera spotu emerytalnego – „Żądamy prawdziwej reformy”.

W konferencji wziął udział przewodniczący KK Piotr Duda, członek prezydium KK Henryk Nakonieczny oraz Ryszard Lembora. Poprzez obecność tego ostatniego "Solidarność" uwiarygodnia swój spot emerytalny - odtwórca roli głównej nie jest aktorem zatrudnionym na potrzeby filmu, tylko pracownikiem borykającym się z takimi samymi kłopotami jak miliony innych w Polsce. Podczas konferencji Piotr Duda przedstawił dalsze działania, które podejmuje Związek. Będą one miały długofalowy charakter a ich celem jest wyrzucenie rządowej pseudo reformy do „kosza". "Solidarność" zorganizuje m.in.: miasteczko emerytalne, happening bezrobotnych czy przekazanie rządowi własnych projektów ustaw.

Przewodniczący zapowiedział nadzwyczajne posiedzenie Komisji Krajowej, które odbędzie się 10 maja w "miasteczku emerytalnym" pod Sejmem. Potem odbędzie się debata publiczna w związku z odrzuceniem publicznego wysłuchania.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl, stan z dnia 8 maja 2012 r.

Data publikacji: 8 maja 2012 r.