Spółka kupiła w strefie nieco ponad pół hektara - poinformowały służby prasowe prezydenta miasta.
Inwestor zamierza w ciągu dwóch lat zbudować zakład zajmujący się produkcją stolarki drewnianej. Będzie to drugi zakład tej firmy w Koszalinie. Przedsiębiorstwo produkuje na rynek krajowy i zagraniczny, wysyła swe produkty m.in. do Włoch, Francji.
„Chcemy produkować i zwiększać naszą konkurencyjność na jeszcze większą skalę przy użyciu coraz nowszych i bezpieczniejszych urządzeń oraz technologii, tworząc również stanowiska pracy dla niepełnosprawnych" - podkreślił współwłaściciel firmy Krzysztof Procz.
Jak przypomniał prezydent Koszalina Piotr Jedliński, w podstrefie grunt kupiły już 22 firmy. Ostatnio odnotowujemy duże zainteresowanie podstrefą w Koszalinie. To m.in. efekt inwestycji, które miasto w niej podejmuje, m.in. w infrastrukturę - zaznaczył.
Miasto powołało też pełnomocnika, który opiekuje się inwestorami w strefie.
Podstrefa Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej funkcjonuje na powierzchni 114 ha. Trwa procedura związana z jej poszerzeniem o tereny o łącznej powierzchni nieco ponad 45 ha. Trwają też rozmowy z kolejnymi firmami, które zamierzają nabyć grunt w najbliższym okresie.
W strefie łącznie pracuje ponad 1600 osób.
Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) to ponad 816 ha gruntów pod inwestycje, zlokalizowanych w 15 miejscach w dwóch województwach: pomorskim (Słupsk-Włynkówko, Słupsk-Westerplatte, Redzikowo, Wieszyno, Ustka, Debrzno i Czarne) i zachodniopomorskim (Koszalin, Szczecinek, Wałcz, Polanów, Laski Koszalińskie, Tychowo, Karlinko oraz Kalisz Pomorski).
SSSE wydała dotychczas 121 zezwoleń na działalność, z czego ok. 90 jest aktywnych. W strefie funkcjonuje obecnie 58 firm, zatrudniających 3515 pracowników. Łączne nakłady w SSSE wyniosły 1,23 mld zł. 20 firm, które otrzymały zezwolenia na działalność w strefie w roku 2014, zadeklarowało inwestycje na poziomie 765 mln zł i utworzenie 417 nowych miejsc pracy. (PAP)
epr/ gma/