Wielka Brytania - poparcie polityczne dla rozpoczęcia badań Vyt
\

Prezes CIPD Peter Cheese wezwał rząd, aby wsparł on Program Wartościowania Talentów (Vyt), który ma skupić się na pomiarze kapitału ludzkiego.

Cheese podczas inauguracji badań Vyt w Royal Society of Arts w Londynie, w ubiegły czwartek mówił, że celem inicjatywy jest stworzenie ram, które pomogą organizacji w pomiarze i zarządzaniu kapitałem ludzkim.

Pierwotnie program miał być uruchomiony w lipcu, ale ze względu na niską promocję projektu ostatecznie datę przesunięto na grudzień.

"Absolutnie wszyscy jesteśmy przekonani, że jest to właściwy czas, aby uruchomić Vyt, teraz należy się zastanowić jak go wypromować" - powiedział Cheese. "Próbowaliśmy różnych technik, w tym również przy pomocy mediów społecznościowych. Ostatecznie jednak musimy zdobyć więcej poparcia, w tym przede wszystkim poparcia politycznego".

Szef McDonald's ds. zasobów ludzkich na terenie Europy, David Fairhurst, chwali program i podkreśla, że ze względu na zmieniające się wymagania pracodawców, to odpowiedni czas na wprowadzenie programu.

"Klienci są coraz bardziej wymagający, a na rynku pracy jest coraz ciaśniej, więc każdy pracodawca stoi przed poważnymi wyzwaniami," powiedział Fairhurst. "Badania wskazują, że większość liderów nie ma odpowiedniej metryki, która jest potrzebna, aby skutecznie zmierzyć wartość talentów".

Więcej: www.hrmagazine.co.uk/hro/news/1145600/cipds-cheese-calls-political-advocacy-vyt-framework-launched#sthash.oQBiEtc3.dpuf

Źródło: www.hrmagazine.co.uk, stan z dnia 28 lipca 2014 r.

Data publikacji: 28 lipca 2014 r.