Impreza adresowana jest przede wszystkim do studentów i absolwentów, którzy poszukują pierwszej pracy. Udział w akcji jest bezpłatny.
Zdaniem rzecznika uczelni Przemysława Pawlaka akcja, w czasie której będzie można spotkać się z osobami, które mają wiedzę i doświadczenie w rekrutacjach, pomoże studentom i absolwentom dostać wymarzoną, pierwszą pracę, i tym samym ułatwi im wejście na rynek pracy.
„Celem akcji Świeża Krew do Pierwszej Pracy jest wsparcie oraz przygotowanie młodych osób do postawienia pierwszych kroków na ścieżce kariery. Głównym elementem eventów jest specjalny clubic, w którym odbywają się próbne rozmowy rekrutacyjne” – wyjaśnił Pawlak.
W czasie próbnych rozmów rekrutacyjnych studenci będą mogli porozmawiać sam na sam z prawdziwym headhunterem (osoba zajmująca się poszukiwaniem odpowiednich kandydatów na konkretne stanowisko pracy). Dowiedzą się np. jak się zachować podczas rozmowy rekrutacyjnej do pracy, jak poradzić sobie z tzw. „pytaniami killerami” oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Podczas akcji Świeża Krew Do Pierwszej Pracy uczestnicy będą mogli także skonsultować się ze specjalistami w sprawie budowania swojego CV, od których dowiedzą się, jak przygotować profesjonalny życiorys, aby stał się przepustką do zdobycia wymarzonej pracy; jakie informacje powinny się w nim znaleźć, a które lepiej pominąć.
Bardzo pomocne okażą się także warsztaty, podczas których uczestnicy wezmą udział w symulowanych rozmowach rekrutacyjnych.
„Będą to interaktywne warsztaty grupowe, podczas których będzie można wcielić się w role rekrutera i przepytać konsultantów z najtrudniejszych pytań rekrutacyjnych. Akcja ma pomóc studentom” – zapewnił Pawlak.
Świeża Krew Do Pierwszej Pracy to program mentorski, który ma wspierać zawodowy start studentów. Organizatorem akcji jest Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Akcja wpisuje się w cykl Praktycznych Poniedziałków na uczelni.
Praktyczny Poniedziałek to uczelniane przedsięwzięcie, w ramach którego w każdy poniedziałek organizowane są różne formy aktywności odpowiadające zainteresowaniom studentów. Dzięki temu studenci mogą realizować swoje zainteresowania wykraczające poza formułę klasycznych zajęć akademickich.