Jeden na pięciu ankietowanych stwierdził, że poziom stresu obecnie jest znacznie wyższy niż przed rokiem. Jeśli spojrzeć na grupę, która czuje się obecnie pod większą presją, to grubo ponad połowa twierdzi, że obecnie realizuje więcej zadań w tej samej roli, jedna czwarta za ten stan rzeczy obwinia swoich bezpośrednich przełożonych, kolejne 25% uważa, że to efekt sytuacji gospodarczej i presji pod jaką znajduje się zarząd i firma w niepewnych czasach.

Rośnie rola pomocy medycznej. Już 16% badanych deklaruje, że korzysta ze wsparcia psychologów lecząc się z objaw depresji i nerwicy, 13% spośród nich przyjmuje leki antydepresyjne. Wśród symptomów nadmiernego stresu najczęściej wymieniane to zaburzenia snu, a także pogorszenie relacji z partnerami, zaburzenia łaknienia oraz ogólna apatia.

 Zapraszamy na największą bezpłatną konferencję HR - HR Tech Summit 2017 r. - już 27 kwietnia!

Stres i jego objawy powodują pogorszenie efektywność w ramach wykonywanych zadań, częste opóźnienia w projektach i ich realizacji, a także absencje – 45% badanych deklarowało, że w ciągu roku pracy w stresie wzięło 2-6 dni więcej wolnych niż w okresie poprzedzającym.

Źródło: http://www.hrmagazine.co.uk/article-details/stress-levels-have-increased-since-last-year

 [-DOKUMENT_HTML-]