Specjaliści HR powinni budować zaufanie pracowników

Zdaniem Kirsten Furber, dyrektor BBC Worldwide, specjaliści HR powinni pełnić role modeli w ramach budowy autentyczności organizacji, a tym samym zwiększać zaufanie pracowników.

Takie wnioski zostały wysunięte podczas konferencji CIPD Cultivating Trustworthy Leaders w Bath.

"Zespoły HR są kluczowe w procesie budowania zaufania. Kiedy działasz w sposób autentyczny, możesz wspólnie działać z ludźmi i budować wzajemne zaufanie" - powiedziała Furber.

Przemawiająca na tym samym wystąpieniu dyrektor Bath School of Management prof. Veronica Hope Hailey wyjaśniła, że zaufanie od czasu kryzysu finansowego znacząco zmalało, dlatego przywódcy muszą wykazać się wiarygodnością bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Hailey omówiła raport badań Experiencing Trustworthy Leadership. Według raportu w organizacjach panuje spora niepewność, ludzie muszą odnaleźć zaufanie wśród swoich liderów. Jednak liderzy muszą pamiętać, że nie wystarczy już określić się jako "wiarygodnego", trzeba naprawdę wykazać się zaufaniem w swoich działaniach.

"Ludzie nienawidzą wszelkich zawirowań i korporacyjnej mowy" - powiedziała Hailey - "Jeśli trzeba przeprowadzić redukcje w organizacji, należy być szczerym, ponieważ prawdopodobieństwo, że pracownicy i tak się o tym dowiedzą, jest naprawdę duże".

Więcej: www.hrmagazine.co.uk/hro/news/1146533/hr-professionals-role-models-bbc-worldwide-people-director#sthash.rBEplGuO.dpuf

Źródło: www.hrmagazine.co.uk, stan z dnia 15 września 2014 r.

Data publikacji: 15 września 2014 r.