Piotr Duda powiedział we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja, że to, co dzieje się w tej chwili w parlamencie, uważa za nieskończoną jeszcze batalię o wolne niedziele. Zaznaczył, że cieszy go stanowisko Prezydenta w tej sprawie – Dobrze, że Dudy mówią jednym głosem. Idzie w świat, że Prezydent Rzeczypospolitej jest takiego samego zdania, jak związek zawodowy „Solidarność”, jak wielu Polaków i Episkopat Polski. Czujemy bardzo duże wsparcie – wskazał przewodniczący.

 

Piotr Duda podkreślał, że „Solidarność” nie może w tym przypadku iść na kompromisy. – W projekcie ustawy, pod którym zbieraliśmy podpisy wśród obywateli, było jasno napisane: wszystkie niedziele wolne (…). Nie możemy oszukać tych ludzi. Podpisywali się pod projektem obywatelskim dotyczącym ograniczenia zatrudnienia we wszystkie niedziele, a nie tylko w co drugą – mówił. Niewykluczone, że w pewnych aspektach, jeżeli przejdzie ta ustawa, to zgłosimy sprawę do Trybunału Konstytucyjnego, ale musimy to przeanalizować z naszymi prawnikami.

 

– Jest 500 plus, Maluch plus, Mieszkanie plus, Przedszkole plus, ale jest Niedziela minus. Chodzi o to, żeby wszystko było na plus – dodał Piotr Duda.

 

Cała rozmowa z przewodniczącym „Solidarności” Piotrem Dudą dostępna jest na stronie: http://www.radiomaryja.pl/multimedia/prezydent-andrzej-duda-popiera-pomysl-niedziel-wolnych-pracy/

 

Prace nad projektem ustawy miały być kontynuowane na trwającym posiedzeniu Sejmu. Z informacji sejmowych wynikało, że posłowie zajmą się projektem w czwartek. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka Sejm przekazał jednak dziś rano informację, że punkt ten nie znalazł się ostatecznie w porządku obrad.