Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" zwróciła się z apelem o skrócenie czasu otwarcia galerii handlowych w Wigilię Bożego Narodzenia. Występując w imieniu pracowników i ich rodzin związkowcy chcą, by centra handlowe były tego dnia zamykane o godz. 14.

"Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych dni w świecie chrześcijańskim i jednocześnie najbardziej rodzinne święto w polskiej kulturze i tradycji. Wierzymy, że pracownicy handlu powinni mieć możliwość właściwego przygotowania, a następnie spędzenia z najbliższymi tego szczególnego czasu" - piszą związkowcy w apelu skierowanym do dyrektorów centrów handlowych.

Alfred Bujara, szef SKPH przypomina, że z podobnym apelem "Solidarność" występuje co roku. - Bardzo nas cieszy, że nasze wysiłki przyniosły pozytywny skutek. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim prawie wszystkie sklepy dyskontowe, super- i hipermarkety 24 grudnia będą czynne najpóźniej do godziny 14.00. Tylko jeden hipermarket się wyłamuje, dlatego wystosowaliśmy w tej sprawie pismo również do prezesa Auchan Polska - dodaje Bujara.

W piśmie do prezesa Auchan związkowcy podkreślają, że pracownicy mają prawo do godnego świętowania Wigilii Bożego Narodzenia. "Przedłużanie godzin pracy w tym dniu nie ma uzasadnienia ekonomicznego, a pod względem wizerunkowym może spowodować wyłącznie szkody" - zwraca uwagę "Solidarność".

Źródło: www.solidarnosc.org.pl, stan z dnia 3 grudnia 2015 r.