Popyt na pracowników z sektora IT wciąż rośnie i w ubiegłym miesiącu liczba ofert pracy w tej branży wzrosła o 9%. Według szacunków Unii Europejskiej już teraz w Europie brakuje 300 000 informatyków i problem ten będzie narastał. Szacuje się, że w przyszłym roku stanowisk nieobsadzonych w tej branży będzie już pół miliona. Obecnie w Polsce brakuje ponad 40 tys. kandydatów do pracy w IT, a w przyszłym roku braki ocenia się na ok. 50 000. Pracodawcy rekrutujący z monsterpolska.pl poszukiwali przede wszystkim programistów, inżynierów ds. oprogramowania oraz analityków IT. 
 
Drugie miejsce w rankingu monsterpolska.pl zajęła kategoria Obsługa Klienta, z 20% udziałem w ogólnej puli ofert pracy. W stosunku do ubiegłego miesiąca, łączna liczba ogłoszeń wzrosła o 8%, a firmy zainteresowane były głównie zatrudnieniem doradców klienta.
 
TOP 3 zamyka Logistyka / Zakupy / Transport (17%). Mimo, że  liczba ofert zmniejszyła się o 8% w porównaniu z lipcem, to kategoria ta wyprzedziła w ogólnym zestawieniu Sprzedaż / Sprzedaż detaliczna z 12% udziałem w ogólnej liczbie ofert pracy. Największy spadek zanotowały Finanse / Księgowość / Controlling. Popyt na specjalistów tej dziedziny wyniósł w sierpniu 9%, ale w porównaniu z lipcem, zmniejszył się o 13%. 
 
Zamieszczone na portalu monsterpolska.pl ogłoszenia Centr Usług Wspólnych (SSC) oraz firm outsourcingowych stanowiły 21% wszystkich opublikowanych, a ich liczba  wzrosła o 3% w stosunku do lipca.
 
Blisko jedna trzecia ofert opublikowanych przez Centra Usług Wspólnych skierowana była do programistów. Niewiele mniej (29%) ogłoszeń to rekrutacje do działów Finanse / Księgowość. Poszukiwani byli także specjaliści zajmujący się analizą biznesową.
 
Firmy outsourcingowe zainteresowane były głównie zatrudnieniem pracowników do działów IT/ Programowanie (71 %), Na drugim miejscu uplasowały się oferty dla działów Finanse / Księgowość / Controlling ( 7%), zaś ranking zamykają ogłoszenia dla analityków biznesowych (4%).
 
Najczęściej poszukiwani w sierpniu byli doradcy klienta oraz programiści. Wysoki popyt utrzymywał się również na sprzedawców (sprzedaż detaliczna), inżynierów ds. oprogramowania oraz specjalistów i analityków IT.