W obliczu decyzji o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, rekruterzy często stają przed niepewnością: gdzie i w jaki sposób poszukiwać kandydatów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności? Jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną? Jak się zachowywać, żeby nie urazić albo nie dyskryminować? Te pytania i wiele innych znane są pewnie osobom, które wcześniej nie rekrutowały, nie zatrudniały pracowników niepełnosprawnych lub mają w tym obszarze małe doświadczenie.


Czytaj: Pracodawcy tracą klientów przez nieprzyjazną rekrutację

Na początku warto wiedzieć, że proces rekrutacji kandydatów z niepełnosprawnością nie różni się znacząco od sposobu rekrutacji kandydatów sprawnych. Osoba zajmująca się rekrutacją przygotowuje ofertę pracy, przeprowadza selekcję nadesłanych aplikacji, spotyka się z wybranymi kandydatami podczas rozmowy kwalifikacyjnej i podejmuje decyzję o wyborze najlepszego kandydata.
 
Wiedza, która może być użyteczna i znacząco pomóc w rekrutacji dotyczy głównie tematu rodzajów niepełnosprawności, ewentualnych ograniczeń, które im towarzyszą oraz możliwości wykonywania pracy na stanowiskach, na jakie prowadzona jest rekrutacja.
 
Podczas każdego z etapów rekrutacji warto zastosować wskazówki, które ułatwią dotarcie do kandydatów z niepełnosprawnością, a następnie pomogą w przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej.Więcej >>>