Chcemy, by nasi pracownicy czuli, że są doceniani za swoją pracę i zaangażowanie. Dlatego zapewniamy im warunki pracy w przyjaznym i nowoczesnym biurze, indywidualny dobór sprzętu, na którym pracują, jak również bogaty pakiet świadczeń dodatkowych, takich jak opieka medyczna i dentystyczna, ubezpieczenia na życie i w czasie podróży służbowych, karta Multisport czy fundusz socjalny.

Czym Akamai wyróżnia się na rynku pracy?

Przede wszystkim niezwykle propracowniczą atmosferą. Zachęcamy personel do wyrażania opinii na temat warunków pracy i wspieramy oddolne inicjatywy. Wszystkie uwagi są dla nas niezwykle cenne. Dokładamy wszelkich starań, by taka postawa i efekty pracy były należycie promowane – poprzez dostrzeganie i nagradzanie wysiłków i sukcesów naszych pracowników na różnych polach. Jedną z popularnych form jest tzw. Spot Award – nagroda pieniężna, do której każdy pracownik może nominować któregoś ze swoich kolegów i współpracowników za ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę. Taka formuła sprzyja kreowaniu atmosfery wspólnej odpowiedzialności za wyniki.

Nasze cele osiągamy również poprzez programy akcji pracowniczych: Restricted Stock Units (RSU) oraz Employee Stock Purchasing Plan (ESPP). Są to dwie różne formuły, poprzez które firma dzieli się zyskami ze swoimi pracownikami.

Zachęcamy też pracowników do wykorzystywania w ramach programu Akamai Corporate Citizenship dwóch pełnopłatnych dni w ciągu roku na pracę na rzecz społeczności lokalnej. Dzięki temu stajemy się jej ważną i wartościową częścią.

Nieustannie zwracamy też uwagę, aby warunki pracy i wynagradzania wspierały dynamiczny rozwój naszej organizacji. Regularnie prowadzimy badania satysfakcji pracowniczej, badania rynku pracy oraz przeglądy płacowe. Dbamy też o to, by nasza oferta zatrudnienia (EVP) zawsze była atrakcyjna dla potencjalnych pracobiorców. Chcemy, aby nasi pracownicy mogli skupić się na osiąganiu celów biznesowych oraz na rozwoju swojej kariery, nie martwiąc się o zaspokojenie podstawowych potrzeb własnych i swoich rodzin.

Ciągle wzbogacamy też naszą wiedzę o nowoczesnym zarządzaniu zasobami ludzkimi poprzez wykorzystywanie know-how macierzystej firmy i jej doświadczenia w tym obszarze oraz wymianę doświadczeń pracowników HR z całego świata. Nieustanny kontakt specjalistów z różnych krajów i kontynentów to potężna dawka informacji, która dodatkowo wzbogaca naszą wiedzę w aspektach kulturowych prowadzenia biznesu.

Akamai Kraków wzięło udział w konkursie Great Place to Work dopiero po raz pierwszy, tym bardziej cieszy nas fakt, że od razu znaleźliśmy się wśród najlepszych miejsc pracy w Polsce. Świadczy to o tym, że nasi pracownicy są dumni z pracy w Akamai oraz doceniają wysiłek firmy włożony w budowanie przyjaznej atmosfery i sprzyjających warunków pracy. Konkurs dał nam również możliwość uzyskania informacji, jakim aspektom należy się przyjrzeć i ewentualnie je poprawić. To niezwykle cenne.

Tego typu rankingi, prowadzone w sposób profesjonalny, to rzetelne i trafne źródło informacji na temat funkcjonowania programu HR. Dzięki temu uzyskujemy pełną wiedzę o zmianach na rynku pracy i możemy świadomie kształtować politykę HR firmy.

Szymon Najdychor

jest senior HR managerem dla Polski i Czech w Akamai Technologies

Artykuł pochodzi z Personelu Plus