Walentynki to nie tylko święto zakochanych, również moment dużego popytu na usługi w wybranych sektorach gospodarki. Na szczególną uwagę w tym przypadku zasługuje branża handlowa
i gastronomiczna. Osoby zainteresowane podjęciem dodatkowej pracy powinny bez problemu znaleźć zatrudnienie właśnie w tych sektorach.

- Największe zapotrzebowanie na usługi pracowników tymczasowych rejestrujemy przy projektach rekrutacyjnych prowadzonych na stanowiska hostessy i promotorów. Najczęściej są to osoby odpowiedzialne za dystrybucję ulotek, promujące oferty specjalne produktów dedykowanych pod Walentynki na przykład w trakcie wydarzeń specjalnych w klubach, sieciach handlowych czy też restauracjach – podkreśla Maciej Pustół, Dyrektor Regionu w Adecco Poland.
- Kolejnym dobrze płatnym zajęciem jest pomoc przy wymianie ekspozycji w sklepach czy też aranżacji specjalnych ofert promocyjnych. Ostatnią grupą mogącą znaleźć zatrudnienie stanowią dostawcy kwiatów i przesyłek specjalnych – dodaje Maciej Pustół.
Zwiększona liczba ofert pracy tymczasowej z okazji Walentynek, to okazja do zasilenia budżetu domowego. Dodatkowe zatrudnienie może zagwarantować również większe wynagrodzenie – Adecco Poland szacuje, że w tym czasie najwyższą stawką jest nawet kilkanaście złotych za godzinę pracy.
- Na największe wynagrodzenie z okazji Walentynek mogą liczyć doświadczone hostessy i promotorzy - 12 złotych za godzinę – mówi Maciej Pustół. – Na drugim miejscu najbardziej dochodowego zajęcia plasują się np.: dostawcy kwiatów którzy przy założeniu, że poświęcą swój czas na pracę w wymiarze 8-10 godzin, otrzymają między 80 a 100 złoty za dzień pracy (8-10 złotych za godzinę).
Osoby zainteresowane znalezieniem w najbliższym czasie dodatkowego zajęcia powinny pamiętać, że zbliżające się Walentynki to nie jedyna w tym roku okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Kolejny moment sprzyjający tego typu zatrudnieniu to 8 marca i Święto Kobiet.
 

Źródło: Adecco