Jak podkreśla Katarzyna Lorenc, prezes spółki 4 Business & People, ekspert ds. prawa pracy Business Centre Club i inicjatorka konkursu „Pracownik Roku”, inicjatywa jest wyjściem naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów HR, którym zależy na docenieniu i motywowaniu swoich pracowników w sposób wykraczający poza możliwości pojedynczej firmy. - W tym roku chcemy szczególnie zwrócić uwagę na najbardziej doświadczonych pracowników. Dlatego III edycji konkursu towarzyszy kampania społeczna „Docenić moc doświadczeń”, której patronuje Rada Dialogu Społecznego – mówi Lorenc.

 

Sprawdź również książkę: Dokumentacja pracownicza >>


Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich organizacji, które budują pozytywne środowiska pracy. Niezależnie od tego, czy są na początku tej drogi ,czy też mają w tym dużą wprawę.

Organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie przedsiębiorstwa i instytucje, które chcą pokazać swoim obecnym i potencjalnym pracownikom, że dbają o ludzi i doceniają ich pracę. Bo, jak twierdzą, w konkursie, w sposób szczególny i symboliczny, mogą podziękować wszystkim pracownikom, nie tylko wyłonionym reprezentantom, wzmacniając tym samym więź z organizacją.

 


Zgłoszenia do 28 lutego

Co ważne, przedsiębiorcy mogą wskazać swoich najbardziej wartościowych i lojalnych pracowników w sześciu kategoriach: mentor, długodystansowiec, inicjator, menadżer, filar organizacji oraz zespół. Pracowników mogą zgłaszać zarówno firmy zatrudniające kilka osób, jak i średnie, duże przedsiębiorstwa oraz międzynarodowe korporacje.

- W konkursie doceniamy szeregowych pracowników, menedżerów oraz zespoły bez względu na formę zatrudnienia czy współpracy z organizacją. Szczególnie zwracamy uwagę na etos pracy, postawy ważne dla rozwoju organizacji i zawody. Kapituła nagradza również wybitne postawy i osoby, które wykraczają poza kategorie, gdyż ich historia zawodowa zasługuje na wyróżnienie – podkreśla Katarzyna Lorenc.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2020 r. Gala finałowa konkursu ma odbyć się 21 kwietnia 2020 r.

Więcej informacji o konkursie na https://pracownikroku.org/

Czytaj również: Ostatni moment na zgłoszenie do II edycji Konkursu "Pracownik Roku"