W przypadku wpadki na polu zawodowym, przysłowie, że nie myli się ten, co nic nie robi, zwykle się nie sprawdza. Szczególnie, jeśli nasza pomyłka kosztuje firmę utratę zaufania klientów i partnerów czy niekorzystnie wpływa na pozycję firmy na rynku.

Czy jednak taka wpadka może przekreślić dalszą karierę? Zależy to głównie od rozmiarów pomyłki i pozycji osoby, która ją popełniła. Większe błędy najczęściej popełniane są na wczesnym etapie kariery, pracownicy z dłuższym stażem pracy z reguły posiadają tak bogate doświadczenie zawodowe, że łatwiej potrafią zapobiegać ewentualnym potknięciom i przewidywać konsekwencje swoich działań. Najważniejsze w przypadku, gdy coś już się wydarzyło to, że nie warto szukać innych winnych i tłumaczyć się okolicznościami od nas niezależnymi. Jeśli faktycznie wina leży po naszej stronie, trzeba uczciwie przyznać się do niej i przeprosić. Z reguły, o ile jest to jednorazowe zaniedbanie z naszej strony, nie powinno się to wiązać z żadnymi poważniejszymi konsekwencjami zawodowymi i przekreślać naszych szans na dalszą karierę.

Więcej: www.hrstandard.pl/2014/10/17/czy-jedna-wpadka-moze-przekreslic-kariere-jak-zminimalizowac-echo-swojego-potkniecia-zawodowego

Źródło: www.hrstandard.pl, stan z dnia 17 października 2014 r.