Niezależne jury doceniło PKO Bank Polski za konsekwentne wdrażanie i respektowanie najlepszych praktyk odpowiedzialnej polityki personalnej oraz łączenie celów biznesowych z polityką zatrudnienia dostosowaną do wyzwań zrównoważonego rozwoju i wymogów rynku pracy. Stabilne warunki zatrudnienia, wsparcie rozwoju zawodowego i osobistego, a także nowoczesny system motywacyjny i bogata oferta świadczeń socjalnych sprawiają, że PKO Bank Polski zapewnia najwyższe standardy związane ze środowiskiem pracy i konkurencyjnością na rynku. Tytuł przyznany Bankowi jest potwierdzeniem skuteczności, klarowności oraz rzetelności działania firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

Czytaj: Pracownicy banków najbardziej zestresowaną grupą zawodową

Konkurs ma na celu wyróżnienie osób oraz firm, których aktywna działalność przyczynia się do podnoszenia jakości w obszarze zarządzania Kapitałem Ludzkim oraz rozwoju branży HR w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagrodę podczas Wielkiej Gali Human Capital Awards odebrał Zbigniew Jagiełło - prezes PKO Banku Polskiego.

- W tak dużej organizacji jak nasza, profesjonalna polityka kadrowa oraz spójne zarządzanie jest sprawą kluczową. Sukces przedsiębiorstwa w każdym obszarze zależy od ludzi. Kierujących zespołami, tworzących  ofertę i produkty, inicjujących innowacyjne rozwiązania, pracujących z klientami. To pracownicy budują organizację, której pozytywne oddziaływanie jest powszechnie odczuwalne – mówił Zbigniew Jagiełło.

Zobacz: Banki rozpoczęły masowe zwolnienia

PKO Bank Polski jest jednym z największych pracodawców w kraju, zapewnia miejsce pracy i rozwoju dla 26 tys. osób. Jego kapitałem jest profesjonalny zespół pracowników, którzy mają faktyczny wpływ na kształt organizacji – kreują zmiany, realizują własne pomysły, aktywnie uczestniczą w tworzeniu strategii oraz modeli biznesowych i praktycznych rozwiązań.

Za działania i osiągniecia z zakresu HR Bank jest laureatem wielu nagród, m.in. „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi” organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych i zajmuje wysoką pozycję w prestiżowych rankingach najbardziej pożądanych pracodawców, np. pierwsze miejsce w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2013 za kampanię wizerunkowo-rekrutacyjną „Jeden bank. Wiele pasji”.

Źródło: PKO BP