Wśród największych wyzwań swojego rządu Morawiecki w piątek w Radiu Maryja wymienił m.in. program dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Ten ostatni - jak mówił - będzie szeroko zakrojonym programem społecznym, w którym będą brały udział także organizacje pozarządowe.

Morawiecki sam program nazwał roboczo "dostępność plus". "Będzie to oznaczało większą dostępność do usług publicznych, ale też do usług prywatnych, do domów, mieszkań, żeby nowe budynki budowane były z dostępem dla osób niepełnosprawnych. To są tego typu zmiany, na które na pewno chcemy położyć bardzo duży nacisk" - mówił.

Według ekspertów poprawić ma się także sytuacja przedsiębiorców.
"To że premier Morawiecki zna język biznesu, potrafi się nim posługiwać jest ogromnym atutem. Natomiast musi mieć odpowiednią wiadomość do przekazania - że Polska jest krajem bezpiecznym do inwestowania, jeśli mówimy o dużych inwestorach. A pierwszy krok ku temu, to poprawa relacji z instytucjami europejskimi" - wskazał profesor Orłowski, rektor uczelni Vistula.

"Premier Morawiecki musi odblokować inwestycje, bo od tego zależy na dłuższą metę powodzenie programu gospodarczego rządu. Jeśli nie uda się odblokować inwestycji w znaczącym stopniu czy znacznie przyspieszyć, to nie uda się również utrzymać wzrostu gospodarczego, który jest obecnie całkiem zadawalający" - powiedział ekonomista (PAP)